KDO JE HAYATO OKAMURA

"Jsem jedním z vás."

Hayato Okamura, kandidát do Evropského parlamentu ve volbách, které proběhnou v celé naší zemi (jako jediném volebním obvodu) 24. a 25. května 2019. Má silně mezinárodní, česko-japonsko-korejské kořeny a část života v dětství prožil v Tokiu. Smíšený původ má i jeho manželka Ludmila s českými, ruskými a ukrajinskými předky, která však asi polovinu svého života pobývala v Rakousku. Manželé mají spolu 5 už velkých dětí – studentů, které vychovali dvojjazyčně s češtinou a němčinou.

Hayato Okamura vystudoval na Karlově univerzitě teologii a religionistiku a léta pracuje s japonštinou jako tlumočník delegací a průvodce turistů. Je praktikujícím katolíkem a jeho osobní víra jej inspiruje i v politice, kterou chápe jako službu širokým vrstvám našich občanů v jejich každodenních potřebách. Vzorem je mu i papež František, který dokáže propojit svoji křesťanskou víru s velkou blízkostí mnoha lidem s jejich tíživými problémy – bez ohledu na to, zda jsou, nebo nejsou věřící.

Hayato Okamura, který sám pochází ze skromných sociálních poměrů, chce jako politik usilovat o prosperitu a bezpečí občanů z naší široké střední vrstvy, ale je pro něho důležitá také starost o zvláště potřebné : seniory, nemocné, ale i všechny rodiče a děti. Leží mu na srdci to, aby se dařilo rodinám, a zvláště dětem, které jsou budoucností našeho národa. Chce maximálně podpořit jejich dobrou výchovu a vzdělávání ve školách. Všem má být dostupné kvalitní vzdělání.

V mezinárodní politice je Hayato Okamura Evropan. Evropskou unii vnímá jako v historii jedinečný ostrov míru a stability uprostřed složitého a neklidného světa. Potřebuje vylepšení a reformy, ale nemá se podkopávat a rozbíjet. Pro náš středně velký národ žijící uprostřed kontinentu, pod mocenskou hrozbou ze strany Ruska, je vedle NATO také Evropská unie potřebným zabezpečením naší klidné a mírové existence.

Hayato Okamura pokládá náš český národ za velmi schopný, učenlivý a pracovitý. Jestliže položíme důraz na kvalitní vzdělávání dětí, mládeže i dospělých, podpoříme úctu k seniorům s jejich životními zkušenostmi a rozumnou politikou dosáhneme potřebného mezinárodního zabezpečení našeho národa – má naše země dobrou budoucnost.

To je poselství Hayata Okamury, kandidáta do Evropského parlamentu ve volbách na jaře roku 2019, v nichž se uchází o vaši důvěru a preferenční hlas.

Z mých besed a setkání s občany:

21. 1. v Jeseníku
4. 2. v Praze 7 – Holešovicích
7. 2. v Mělníce
14. 2. v Postupicích u Benešova u Prahy
15. 2. v Dvakačovicích u Pardubic
28. 2. v Třeboni
10., 12. a 14. 3. v Praze 1
21. 3. v Olomouci a v Tišnově u Brna
22. 3. v Brně
26. 3. v Plzni
4. 4. ve Zlíně
5. 4. v Pelhřimově
8. a 9. 4. v Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm
26. 4. v Benešově u Prahy
2. 5. v Jihlavě
13. 5. v Praze 11 – na sídlišti Jižní Město
14. 5. v Ostravě
16. 5. v Praze 5 – Smíchově

FOTOGRAFIE

Rodina, moji nejbližší a přátelé

S manželkou Ludmilou o svátku Nanebevzetí Panny Marie u pražského Strahova (srpen 2017)
S oběma mladšími syny o "návštěvním dni" na jejich skautském táboře v Jižních Čechách (červenec 2017).
Proslov na Staroměstském náměstí při připomínce výročí nastolení komunistické diktatury (únor 2017), foto: Tom Rimpel
S nejmladším synem Ignácem s prezidentským kandidátem panem profesorem Drahošem při prodemokratické demonstraci na Václavském náměstí v Praze (květen 2017).